Забележителен обрат на Италия върна „адзурите“ в играта

снимка: poland2014.fivb.org

Италия записа страхотна победа във втория си двубой на Световното първенство по волейбол. „Адзурите“ се справиха с отбора на Франция с 3-2 (20-25, 20-25, 25-23, 25-13, 15-12). гейма след като изоставаха с 0-2.

Това бе първа победа за Италия в група D, която се очертава най-оспорваната в турнира. Иран води с две победи в класирането пред Белгия и Франция. Следват фаворитите от САЩ и Италия като последното място е за Пуерто Рико.

Франзуците тръгнаха силно и поведоха с 2-0 гейма. Италианците бяха изправени пред угрозата да допуснат второ поредно поражение в турнира след загубата от Иран на старта.

Последва невероятна игра в защита на „адзурите“ и страхотен Иван Зайцев на мрежата. Той завърши мача като най-добър реализатор за Италия със своите 25 точки. Най-резултатен в мача бе французинът Антони Рузие.

Французите имаха търпение в началните минути и нямаха проблем с по-дългите разигравания. Те спечелиха първите два гейма с резултат 25-20. Последвалата десетминутна почивка между втория и третия гейм възстанови силите на италианците и те излязоха преобразени.

„Адзурите“ поведоха с 16-12 на второто прекъсване и контролираха гейма. В края французите се надигнаха, но само загубиха почетно с 23:25. Последва наказателна акция на италианците и невероятен Зайцев за 25-13 в четвъртия гейм и 15-12 в тайбрека.

Полша спечели нова победа на световното първенство по волейбол. Във втория си мач от група "А" домакините на шампионата надиграха очаквано Австралия с 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) и са лидери в класирането с актив от 6 точки за радост на повече от 5500 зрители, изпълнили до краен предел залата във Вроцлав.

Мика Матеуш реализира 14 точки за успеха на "дружина полска", а неговият съотборник Михал Винярски добави още 13 точки за успеха, дошъл след 77 минути игра. Едгар Томас беше най-резултатен в мача и реализира 20 точки в актив на "кенгурата".

Полша е убедителен лидер в група А с 6 точки пред Аржентина, Австралия, Сърбия и Венецуела с по 3 точки.