За първи път: Левски спечели с име и класа на "Герена"

Левски продължи възхода си в първенството и без особено напрежение стигна до лесно 2:0 срещу Черноморец на “Герена“ в мач от 22-ия кръг на А група.

Впечатление в мача направи спокойствието, с което домакините играха, като се има предвид сериозните проблеми, които “синята“ селекция изпитваше срещу почти всеки един от отборите, които гостуваха през есенния полусезон.

Днес обаче "акулите" изглеждаха респектирани срещу именития български гранд, който се превърна в един от малкото отбори, които измъкнаха победа срещу Лудогорец, и то в Разград.

Героят на двубоя отново беше Ларсен Туре, чийто гол отпуши 26-кратните шампиони и те заиграха далеч по-добре. В 52' той отбеляза красив гол с удар от около 15 метра, а 12 минути след него и Димитър Макриев отбеляза своя гол №3 за кампанията.

Победата постави Левски на челно място за атака на тройката, след като „сините“ се изкачиха до 4-о място в класирането и за първи път през настоящия сезон изпревариха ЦСКА и Ботев (Пловдив). Двата отбора са с под 39 точки, докато Левски има една повече. Черноморец пък е в зоната на изпадащите с 21 пункта – на три от 10-ия Славия.

В самото начало на срещата Левски натисна и можеше да стигне до ранен гол, въпреки че първият удар в мача бе дело на Амари. В 5' Макриев се озова на стрелкова позиция, но се засуети, а защитник успя да избие.

Само три минути по-късно страхотна атака в синьо завърши с подаване към Ларсен Туре, който успя да насочи отлично топката, но с малко сила и Дашев съумя да реагира и да избие в корнер.

Постепенно Черноморец погледна по-сериозно към вратата на Пламен Илиев, но опасни положения пред него липсваха, с изключение на един удар с глава на Манзаро, който обаче излизаше в аут преди Перес да избие.

До края на полувремето “сините“ продължиха да натискат, но Туре на два пъти не успя да подаде точно на открил се негов съотборник, а удари на Цонев и Макриев бяха отразени с вещина от Ник Дашев – 0:0 на почивката.

Втората част почна силно за Левски, които увеличиха скоростта в атаката си, което доведе и до гол в началните минути. След няколко пропилени възможности Мюлдер бе изведен на дясното крило и пусна прострелен пас на границата на наказателното поле на Туре, а френският полузащитник с точен и много силен удар отбеляза в долния ляв ъгъл на Ник Дашев.

Това успокои 26-кратните шампиони, които заиграха по-освободено, а в 64' това си пролича най-добре. Макриев по отличен начин преодоля защитник с пас на крилото към Родригес. Холандецът успя да пробие и върна паса за нападателя, който от близо нямаше как да сбърка – 2:0 за Левски след 3-ия гол за Макриев и 7-ата асистенция на Гари Родригес.

След като си осигури победата, отборът в синьо спря пресата в половината на своя противник и доигра спокойно оставащите 20 минути от срещата. В тях Черноморец се опита да стигне поне до почетен гол, но възпитаниците на Димитър Димитров така и не създадоха проблеми за Пламен Илиев.