Сухия: Променихме схемата, водим преговори с Пинто

Старши-треньорът на Левски Антони Здравков е останал доволен от предсатавянето на своите възпитаници по време на рутинната победа с 2:0 над Черноморец на "Герена" в мач от 22-ия кръг на родното първенство.

След нулево първо полувреме, в което домакините се отчетоха с доста пропуски, Туре и Родригес вкараха по едно попадение, а Черноморец така и не създаде чисто положение за гол.

Сухия разкри след мача, че се е наложила промяна в схемата на 26-кратните шампиони, заради хрумването на Димитър Димитров - Херо да излезе в схема 3-5-2 - ход, който не изненада "сините".

"Черноморец се опита да ни изненадата, като излезе с трима защитници и двама външни халфа, но ние отговорихме адекватно с флангови играчи и успяхме да ги държим далеч от нашата врата", коментира Здравков тактиката за мача.

"Пропуснахме много положения за гол през първото полувреме - и Гари, и Макриев, и Туре. Но след това през втората част успяхме да отбележим два гола, с които си успяхме да си осигурим победата.

"Не сме се отказвали от нито една стратегия, използвам и ромба, и другата. Днес трябваше с двама чисти нападатели, но малко преди загрявката променихме плана за игра. Няма проблем с това.

Имам договор до 30-и юни, след последния мач ще говорим, не искам да коментира темата, защото трябва да се съсредоточим върху тези два мача, които ни остават сега. Нуно Пинто има договор до декември. В момента се водят преговори с него, но не знам на какъв етап съм", каза още Сухия относно своето бъдеще, както и това на португалския ляв бранител на Левски.