За четвърти пореден път: Левски изритан от Европа от първия съперник

снимка: lap.bg

За четвърти пореден път Левски отпадна още на старта на евроучастието си. Това стана факт, след като "сините" направиха 1:1 с Марибор на препълнения стадион "Георги Аспарухов". Така след равенството 0:0 в първия мач, българският тим беше елиминиран по правилото за гол на чужд терен.

Възпитаниците на Люпко Петрович отново се играха силно. Те откриха резултата в 22-ата минута чрез Франсис Нар, който се пребори за една трудна топка и от малък ъгъл взриви Герена.

Малко по-късно Боян Йоргачевич спаси дузпа и допълнително даде криле на "сините".

След почивката Левски изпусна няколко великолепни шанса да удвои преднината това изигра лоша шега. В 67-ата минута Табарес се поправи за пропуска си от бялата точка и вкара скъпоценния гол за словенците, който ги прати в третия квалификационен кръг на Лига Европа, където съперник ще е шотландският Абърдийн.

ЛЕВСКИ: 29. Йоргачевич, 3. Пиргов, 5. А. Александров, 7. Нар, 8. Де Нойер, 10. Христов, 14. Минев, 15. Прохазка, 20. Аниете, 25. Ал. Александров, 70. Костадинов

МАРИБОР: 33. Ханданович, 2. Ходжич, 3. Янза, 4. Шулер, 5. Врховеч, 9. Таварес, 10. Хотич, 11. Новакович, 24. Кабха, 39. Бохар, 44. Шме