Ювентус вкара 12 в първата си контрола за лятото

снимка: ройтерс

Торинският колос Ювентус започна звучно с летните си контроли за тази година, постигайки успех с 12:1 над аматьорите от Вал Суса. Това бе и първи неофициален мач за Антонио Конте начело на "бианконерите", като с хеттрик за победителите се отличи Алесандро Матри.

Участие в срещата взеха и другите от новите попълнения на торинци, сред които Андреа Пирло, Микеле Пасиенса и Стефан Лихщейнер. В атака пък си партнираха Матри и Фабио Куалиарела.

Може би шокиращо за мнозина, но Вал Суса успя да отбележи първото попадение в срещата. Бароко изживя велик момент в кариерата си, вкарвайки за 1:0 във вратата на Джанлуиджи Буфон, но до края момчетата на Конте бяха безкомпромисни и се саморазправиха със скромния си съперник.

Клаудио Маркизио изравни за 1:1, а 60 секунди по-късно отново той асистира на Матри, който изведе Юве напред в резултата. Маркизио отбеляза за 3:1, а Сьоренсен направи 4:1, възползвайки се от асистенция на Пирло. На почивката резултатът бе 5:1, след като отново точен във вратата на Вал Суса бе Алесандро Матри.

През втората част Антонио Конте пусна изцяло нов състав на игралното поле, като единствено Матри остана в игра. Лука Тони отбеляза за 6:1, а до края точни бяха още Матри от дузпа, Де Силвестро, отново Тони и Фелипе Мело. Крайното 12:1 бе оформено от Симоне Пепе, който наниза два гола за една минута, малко преди последния съдийски сигнал.

Състав на Ювентус:Буфон, Лихщейнер, Сьоренсен, Киелини, Григера, Красич, Пасиенса, Пирло, Маркизио, Куалиарела, Матри (Сторари, Манингер, Мота, Бонучи, Бардзали, Циглер, Де Силвестро, Мароне, Мело, Пепе, Куалиарела, Тони)