Рангелов с цял мач при победата на Енерги на старта на Втора Булдеслига

Димитър Рангелов игра цял мач за Енерги Котбус, който стартира с победа новия сезон във втора дивизия на германския футболен шампионат. Снощи отборът от Котбус спечели с 2:1 срещу Динамо Дрезден и оглави класирането.

Гостите от Дрезден поведоха в регионалното дерби от първия кръг на първенството, след като Троян разочарова над 20 хиляди привърженици на стадиона на съперника в последните секунди от първото полувреме.

Футболистите на Енерги обаче се активизираха след почивката и стигнаха бързо до пълния обрат. Адлунг изравни в 57-та минута, а резервата Сренсен оформи крайното 2:1 само девет по-късно.

Енерги е лидер в класирането, но в шампионата се изигра само още един мач, в който Франкфурт и Унион Берлин завършиха наравно 1:1, предаде БТА.