Ювентус тръгна с успех към третото поредно Скудето (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Ювентус започна с победа защитата на титлата си в Серия А, след като надви с 1:0 Сампдория като гост на "Луиджи Ферарис" в Геноа.

Макар и минимална, победата за "бианконерите" бе заслужена и дойде с гол на новото попълнение Карлос Тевес, който бе точен в 58-та минута.

Така Юве дръпна с две точки на един от основните си конкуренти - Милан, още на старта на сезона. По-рано днес "росонерите" допуснаха изненадващо поражение с 2:1 от новака Верона.

Гостите бяха по-активни през първото полувреме, но не успяха да пробият защитата и стража на Сампдория. Това се отдаде на Тевес след подновяването на играта.

Сампдория потърси изравняването, но единственият път, когато Джанлуиджи Буфон бе преодолян, имаше засада и попадението бе отменено. Домакините приключиха срещата и с човек по-малко, след като в края на двубоя Паоло Кастелини видя картона с червения цвят.

Наставникът на Юве Антонио Конте не можеше да разчита на контузения Клаудио Маркизио. В стартовата си единайсеторка той започна с новото попълнение Карлос Тевес, който си партинраше в атака с Мирко Вучинич.

Под рамката на вратата застана Джандлуиджи Буфин, а в защита пред него Джорджо Киелини, Андреа Бардзали и Леонардо Бонучи. В средата на терена "Старата госпожа" разчиташе на Пол Погба, Андреа Пирло, Квадво Асамоа, Артуро Видал и Щефан Лихщайнер.

Треньорът на "моряците" Делио Роси пък заложи на същата схема на игра, като голове се чакаха от двамта нападатели Едер и Маноло Габиадини.

Двубоят започна с натиск на гостите и още в 3-та минута Пирло отправи страховит удар от над 20 метра, но стражът на Сампдория Жуниор да Коща отрази с вещина. В 18-та минута той трябваше да отразява опасен удар с глава на Квадво Асамоа, а три минути по-късно и Карлос Тевес не можа да преодолее вратаря.

През цялото първо полувреме Ювентус бе по-добрият тим, докато домакините не успяха да затруднят с нищо кой знае колко сериозно Джанлуиджи Буфон, въпреки че правеха всичко възможно да противодействат на своя съперник.

Въпреки превъзходството си и нелошия футбол, който "бианконерите" показаха, те така и не стигнаха до попадение през първото полувреме.

Това обаче се промени 13 минути след подновяването на играта, когато Тевес ознаменува дебюта си в Серия А с попадение. Артуро Видал изигра защитата на "моряците" с перфектно подаване към изскочилия от дълбочина Пол Погба. Той от своя страна чукана към Тевес и от границата на наказателното поле пред опразнената врата за него остана най-лесното.

Сампдория обаче не се предаде и в 62-та минуа Едер центрира от фаул, а Андреа Коста засече топката в мрежата на Буфон, но попадението правилно бе отменено заради засада. Четири минути по-късно вратарят отрази и далечен шут на Гаетано Бердари, а в 74-та минута неразбирателтво в защитата на Юве след удар на Педро Мба Обианг можеше да струва скъпо, но в крайна сметка топката бе изчистена.

Най-чистата ситуация за гостите след гола се откри в 68-та минута, когато Погба центрира перфектно за Лихщайнер, но той с глава не успя да намери целта.

В края на двубоя Сампдория натисна сериозно в търсене на изравнително попадение, а "бианконерите" се опитаха да успокоят играта като задържат топката в средата на терена и това им донесе резултат. В последната минута на редовното време Паоло Кастелини извърши много груб фаул и логично бе изгонен.