Еспаньол лепна звучен шамар на Валенсия

снимка: rcdespanyol.cat

Еспаньол записа първа победа в Примера дивисион за сезона като надделя над Валенсия с 3:1 като домакин.

Домакините бяха по-добрият тим на "Кореня Ел Прат" и заслужено се поздравиха с успеха въпреки, че трябваше да правят обрат, за да стигнат до трите точки.

Резултата откриха гостите още в 10-та минута, когато Хонас асистира на Елдер Пощига и заместникът на Роберто Солдадо се разписа за 0:1.

Постепенно каталунците влязоха в час и заиграха по-добре. Те стигнаха до изравняването още преди почивката. В 32-та минута Шимао Саброса центрира за Давид Лопес и той с глава реализира за 1:1.

Две минути след почивката Кристиан Стуани вкара нов гол и Еспаньол вече имаше преднина.

Отличното представяне на футболистите на Хавиер Агире се увенча и с трети гол. В 89-та минута резервата Бифума Тиеви направи двойно подаване с Мануел Лансароте и бе точен за 3:1.

Първата победа на Еспаньол за сезона оформи активът на тима на 4 точки, с което той изпревари в класирането днешния си съперник. "Прилепите" остават с 3 точки, спечелени в първия кръг срещу Малага.