Ювентус си подпечата титлата, битката за ШЛ се реши

Ювентус по изключително категоричен начин на практика си подпечата 33-ата титла в италианската Серия А, въпреки че все още има теоретичен шанс да бъде свален от върха в Калчото четири кръга преди края.

„Старата госпожа“ срази с 3:0 като домакин Лацио в междинния 34-ти кръг и с това си възстанови преднината от 9 точки на върха в класирането спрямо Наполи, който снощи смаза с 6:0 Болоня на стадион „Сан Паоло“.

В същото време битката за третото място, даващо право на участие в плейофите на Шампионска лига, се реши окончателно, след като Рома отново се упова на легендата си Франческо Тоти за безкрайно драматичен успех с 3:2 като домакин на Торино. В същото време основният конкурент на „вълците“ за топ 3 Интер допусна поражение с 0:1 на гости на Дженоа и по този начин увеличи изоставането си от възловата позиция.

Марио Манджукич откри резултата за Ювентус в 30-ата минута, а в 52-ата Пауло Дибала от дузпа покачи на 2:0. Отново Дибала се разписа в 64-ата за крайния резултат след подаване на Сами Кедира, за да затвърди превъзходството на „бианконерите“.

Юве има 82 точки срещу 73 на втория Наполи четири кръга преди края на сезона и само извънземно чудо може да попречи на Макс Алегри отново да триумфира с титлата.

В същото време Рома на два пъти се озоваваше в позицията на догонващ в резултата срещу Торино на „Олимпико“, но в крайна сметка спечели домакинстото си с 3:2. Белоти даде аванс на „биковете“ в 35-ата минута, но Костас Манолас изравни в 66-ата.

В 80-ата Мартинес отново изведе Торино напред, но в 87-ата Франческо Тоти възстанови равенството, а 60 секунди по-късно от дузпа осъществи пълния обрат в полза на „вълците“. Така Тоти се превърна в ключова фигура за осигуряването на третото място на Рома, след като миналия уикенд с чудесен гол донесе равенството 3:3 на гости на Аталанта.

Рома вече има 68 точки и води с цели 7 пред четвъртия Интер, който загуби гостуването си на Дженоа с 0:1 заради гол в 77-ата минута на Де Майо. Така „нерадзурите“ едва ли ще могат да се преборят със столичани за бленуваната позиция в плейофите на Шампионска лига.