Барселона избухна и унищожи Депортиво (ВИДЕО)

Луис Суарес отбеляза четири гола, а Барселона унищожи Депортиво Ла Коруня с 8:0, за да се измъкне от неприятната серия от четири мача без победа в испанското първенство. Каталунците бяха в най-неприятното си състояние от 2003 година насам, след като записаха 1 равенство и 3 поредни загуби в последните си 4 мача от шампионата и изпуснаха комфотната си преднина на върха.

Медиите по цял свят започнаха да говорят за нестабилното състояние на звездите извън терена, но с 8:0 над Ла Коруня Барселона доказа, че все още е основен фаворит за титлата в Примера дивисион.

Суарес с две попадения преди почивката осигури комфорт на „блаугранас“ (11' и 24'), а Иван Ракитич покачи на 0:3 в 47-ата. Отново Суарес в 53-ата и 64-ата минута се разписа на два пъти, за да оформи разгромен за домакините резултат и да се върне в битката за голмайстор на Испания и Европа.

Уругвайският стрелец вече има 30 гола на сметката си и изостава само с 1 от лидера в това отношение в Ла Лига Кристиан Роналдо, който обаче е и с мач по-малко. Лионел Меси в 73-ата, Марк Бартра в 79-ата и Неймар в 81-ата се разписаха по още веднъж, за да придобие космическо измерение преднината на каталунците.

Барселона вече има 79 точки и продължава да бъде на върха в Примера дивисион след 34 кръга, като Атлетико още не е завършил своя двубой и към момента е с 3 точки пасив, но може отново да се изравни с каталунците. Третият Реал Мадрид е със 75 и мач по-малко.

Deportivo La Coruña 0 x 8 Barcelona - TODOS OS...by crazyby-football