Ювентус разплака Аталанта, Тевес и Буфон герои

Шампионът на Италия Ювентус продължава победния си ход в Серия А и след тежкото гостуване на Аталанта в 5-ия кръг, като „Старата госпожа“ не само изкова пети пореден успех – 3:0 – от началото на сезона, но и отново опази мрежата си суха.

Карлос Тевес отново се прояви като лидер в състава на „бианконерите“ и с двете си попадения осигури победата – той откри резултата в 35-ата минута и бе точен отново в 60-ата, като втория гол падна в решителен момент от срещата.

Само секунди по-рано Джанлуиджи Буфон бе спасил удар от дузпа на Херман Денис, с който попречи на бергамаските да станат първият отбор този сезон, разпечатал мрежата на Юве. В създадената контраатака след пропуска от 11-те метра кълбото се озова в Тевес и той от трудна позиция на границата на наказателното поле го промуши покрай ръцете на вратаря Марко Спортиело.

В 83-ата минута влезлият като резерва Алваро Мората с глава отбеляза първия си гол с екипа на „бианконерите“ и съвсем засенчи безличния Фернандо Йоренте, който именно отстъпи мястото си на бившия нападател на Реал Мадрид.

Ювентус се изравни с Рома на първото място в класирането, като и двата тима имат 15 точки, след като по-рано днес „вълците“ с 2:0 преодоляха гостуващия на „Олимпико“ Верона. „Старата госпожа“ обаче е с по-добра голова разлика – 10:0, докато тази на Рома е 9:1.

Аталанта записа второ домакинско поражение и все още не е зарадвала привържениците си с победа на стадион „Атлети Адзури д'Италия“, като с 4 точки е на 12-та позиция. Бергамаските имат всички основания да съжаляват, че не можаха да се възползват от дузпата в 60-ата минута и да изравнят резултата.

Въпреки тежката предстояща визита на Атлетико (Мадрид) в сряда в Шампионска лига, старши-треньорът Масимилиано Алегри не даде почивка на никого от титулярите си. Той не можеше да разчита на Андреа Пирло, Мартин Касерес, Андреа Бардзали, Ромуло и Лука Мароне поради контузии.

Марсело Естигарибия и Ричмънд Боакие се изправиха срещу бившия си клуб и бяха сред най-опасните за Аталанта, но Херман Денис тотално разочарова при завръщането си на терена с пропуска от бялата точка.

Така Ювентус остава непобеден като гост в Бергамо от 2001-ва година, като продължи историческата си победна серия без допуснат гол от началото на сезона. Естигарибия, Папу Гомес и най-вече Денис имаха шансове да реализират за домакините, а Йоренте се отчете с пропуск от чиста позиция в края на първото полувреме.

Тевес намери начин да прати топката в мрежата преди почивката в разбъркване в пеналтерията на Аталанта, а вторият му гол дойде в психологически ключов момент. Мората бе на правилното място на далечната греда, за да засече с глава центриране отдясно и да оформи изразителната победа на Юве.