Дивок Ориги доближи Лил на точка от лидера

снимка: losc.fr

Отборът на Лил победи гостуващия Бастия с 1:0 в мач от осмия кръг на френското футболно първенство.

Така възпитаниците на Рене Жирар събраха 15 точки и се изкачиха на второто място във временното класиране, само на точка зад лидера Олимпик Марсилия, който довечeра приема Сент Етиен.

Белгийският нападател Дивок Ориги отбеляза единствения гол в мача на стадион "Пиер Мороа" след подаване от дясно на Франк Берия в 39-ата минута.

Колумбиецът Хуан Фалкон се разписа два пъти при класическия успех на Метц над гостуващия Реймс в друг мач от кръга. Ахмед Каши също вкара за домакините, а Гаетан Бусман се отличи с две асистенции за третата поредна победа на тима в Лига 1, с която тимът на Албер Картие се изкачи на пето място с 14 точки.

Гостите играха с намален състав в последната четвърт от мача. Крис Мавенга получи втори жълт и червен картон при 0:1 в 65-ата минута, а Мадс Албек беше отстранен с директен червен картон три минути преди края.

Евиан Тонон Гаяр надделя над домакина Лориен с 2:0 и с втория си пореден успех се измъкна от дъното на класирането с актив от 7 точки.