Ювентус прегази Гълъбинов и компания за Купата

Шампионът на Италия Ювентус нямаше никакви проблеми тази вечер, след като на своя "Ювентус Арена" прегази участника в Серия Б Авелино с 3:0 и си осигури участие в следващата фаза на турнира.

Гостуващият отбор нямаше никакъв шанс в срещата, като през първото полувреме "бианконерите" си свършиха работата и спестиха тотален разгром на скромния си противник.

Още в 7' домакините излязоха напред в резултата след солова акция на Себастиан Джовинко, а в в 16' защитникът Мартин Касерес се разписа след центриране.

В 35' беше оформен и крайният резултат, след като точен беше Фабио Куалярела. До края на полувремето разликата можеше да е поне 5 гола, но момчетата на Антонио Конте направиха много пропуски.

През втората част темпото бе по-скоро тренировъчно, а в 55' на терена се появи и Андрей Гълъбинов, който обаче не успя да застраши с нищо вратаря на Ювентус в тази среща Сторари.

Така Ювентус тръгна уверено в първия си мач за Купата на Италия, като след отпадането от Шампионска лига тази надпревара влиза в графата "задължителни" за възпитаниците на Антонио Конте.