Юнайтед взе своето срещу Стоук и е на полуфинал

Манчестър Юнайтед не срещна особени проблеми при визитата си на Стоук Сити в турнира за Купата на Лигата в Англия и се класира за полуфинал след успех с 2:0.

Точни за "червените дяволи" бяха Ашли Йънг и Патрис Евра, а и двете попадения паднаха след почивката.

Първото полувреме не блесна със стойностен футбол, а за това благоприятстваха тежките атмосферни условия и градушката, заради която срещата дори бе прекъсната.

През втората част Юнайтед завиши темпото и се възползва от два момента на невнимание в отбраната на домакините, за да вземе своето. В 62-та минута Йънг откри с шут от 18 метра, а 16 минути по-късно Евра оформи крайното 2:0 с нов премерен шут от дистанция, класирайки тима си напред.

Марк Хюз реши да замени за този двубой титулярния страж Асмир Бегович и на негово място започна Томас Сьоренсен. Като титуляр обаче започна звездата на тима през този сезон Осама Асайди, което бе ясен знак, че мениджърът на "грънчарите" няма намерение да отписва мача. За домакините срещата заради травми пропуснаха Роберт Хут и Матю Етерингтън.

За Манчестър Юнайтед в групата отново попадна Дарън Флетчър. През уикенда срещу Астън Вила той се завърна в игра след година отсъствие, а тази вечер остана на пейката. Дейвид Мойс бе преследван от доста кадрови проблеми преди срещата и не можеше да разчита на контузените Маруан Фелайни, Робин Ван Перси и Майкъл Карик, С травми бяха и Неманя Видич и Крис Смолинг, които заедно с Хавиер Ернандес и Шинджи Кагава все пак попаднаха в групата за двубоя със Стоук.

През уикенда Юнайтед разпиля Астън Вила с 3:0, докато "гръчнчарите" стигнаха само до хикс при гостуването си на Хъл Сити и сега двата тима трябваше да определят полуфиналиста за Купата на Лигата.

4053019

Първото полувреме на срещата обаче бе доста слабо. Двата тима не показаха големи футболни достойнства и голови ситуации почти липсваха. За това допринесе ужасното време и бурята, която се изви над "Британия стейдиъм". В средата на първото полувреме срещата дори бе прекъсната за десетина минути заради силната градушка, която заваля, а играчите на двата тима се прибраха в съблекалните.

Все пак валежът утихна и това позволи на двубоят да бъде подновен, а именно в заключителните секунди на първото полувреме дойдоха и най-сносните положения за двата състава.

В 44-та минута Джеф Камерън центрира отдясно и Джонатан Уолтърс за малко не сполучи да засече топката във вратата на Давид де Хея. До нея не достигна и дебнещият непокрит Стивън Айрланд и тя излезе извън полето.

В продължението на първите 45 минути пък Крис Смолинг отклони центриране от корнер към Джони Еванс, който се намираше на чиста позиция, но топката му дойде неудобна и той стреля неточно.

4053021

През втората част условията за футбол вече бяха доста по-благоприятни за футбол и това се забеляза на терена, където играта се изостри.

След няколко несполучливи атаки Юнайтед успя да открие резултата в 62-та минута. Влезлият малко преди това като резерва Хавиер Ернандес взаимодейства с Ашли Йън и нападателят изстреля мощна тупалка от 18 метра, която остави Сьоренсен безпомощен за 1:0.

Голът накара домакините да заиграят по-активно в атака, докато "червените дяволи" се поприбраха и създаоха условия за напрежение пред вратата си. В 71-та минута Крис Смолинг се намес и добре при едно опасно центриране на Питър Крауч, а секунди по-късно Джонатан Уолтърс се измъкна от отбраната на гостите в наказателното им поле, но не успя да засече чудесно отправената от Ерик Питърс топка.

Шампионите на Англия отговориха на предизвикателството с втори гол. В 78-та минута за втори път в мача отбраната на Стоук не се организира добре след спиране на играта и след няколко бързи паса Патрис Евра бе намерен на ъгъла на наказателното поле, откъдето с брилянтен шут покачи на 2:0.

До края не се случи нищо, което да промени развоя на събитията и футболистите на Дейвид Мойс се класираха на първия си полуфинал за този сезон.