Ювентус подчини Лацио като гост

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Ювентус успя да спечели дербито на третия кръг в италианската Серия А срещу тима на Лацио. Момчетата на Чиро Ферара спечелиха с 2:0, като първото попадение за "бианконерите" реализира дебютантът Мартин Касерес в 72-ата минута на срещата.

Двубоят протече в спокойно темпо, като до по-сериозни голови положения и пред двете врати рядко се стигаше. Единствената по-напечена ситуация дойде в края на първото полувреме, когато гол на Лацио бе отменен от съдията Гервасони за нарушение в наказателното поле на Буфон.

Малко преди последния съдийски сигнал за полувремето, Диего получи контузия и бе заменен принудително на почивката от Себастиан Джовинко.

През второто полувреме нещата се запазиха същите, като гостите станаха малко по-настойчиви в търсенето на гола. Съвсем логично той дойде петнадесетина минути преди края на двубоя. Тогава след пробив отдясно на Маркизио, той центрира в наказателното поле. Топката бе свалена в краката на Касерес който от воле вкара за 1:0.

В даденото от съдията продължение след пробив на влезлия като резерва Тиаго, топката бе центрирана в наказателното поле, където Трезеге довкара избира от вратаря Муслера топка и оформи крайното 2:0.

Така Ювентус продължава с пълен актив от 9 точки от три мача от началото на кампанията в Серия А. За Лацио пък това е първа загуба, след победите над Аталанта и Киево в първите два кръга.