Реал с класика срещу Еспаньол

снимка: marca.com

Отборът на Реал Мадрид постигна очаквана победа над тима на Еспаньол в мач от втория кръг на Примера Дивисион. „Белия балет" се наложи като гост на каталунския тим с 3:0, като впечатление направи че мегазвездата на Реал Кристиано Роналдо остана резерва.

На негово място започна в Естебан Гранеро, който успя и да се разпише. Той откри резултата в края на първото полувреме. Кака намери добре десния халф на мадридчани, който с бърз и прецизен удар прати топката зад Камени за 1:0.

През второто полувреме домакините логично се опитаха да потърся изравнително попадение, но това остави големи пробойни в защитния им вал. Именно от това се възползваха играчите на Реал, който успяха да стигнат до втори гол, дело на Гути. Отново Кака бе в основата на атаката, като намери отлично Гути в наказателното поле, който не сбърка за 2:0.

В самия край на мача влезлият като резерва Роналдо в 65-ата минута на срещата също записа името си сред голмайсторите. Той бе изведен добре от автора на втория гол Гути и нямаше проблеми да прати кълбото зад Камени, правейки резултата класически в полза на мадридчани.

Така Реал продължава с пълен актив от шест точки след първите два мача в Примера Дивисион. По-рано днес Барселона също спечели с 2:0 срещата си с Хетафе.