Ювентус отново оглави класирането в Серия А

Шампионът в Серия А Ювентус продължава със стопроцентов актив от началото на сезона, след като тази вечер "бианконерите" записаха четвърта поредна победа, печелейки с 3:0 домакинството си на Чезена.

Артуро Видал на два пъти и Стефан Лихтщайнер донесоха успеха на Юве, който продължава без грешка под ръководството на новия си старши-треньор Масимилиано Алегри.

Така Ювентус събра актив от 12 точки и оглави класирането в Серия А, измествайки по голова разлика състава на Рома. "Вълците" също не сбъркаха, печелейки визитата си на Парма.

Масимилиано Алегри даде почивка на някои основни футболисти, като на пейката на Ювентус седнаха Пол Погба, Квадво Асамоа и Карлос Тевес. Себастиан Джовинко пък стартира до Фернандо Йоренте в атака, като Клаудио Маркизио трябваше да действа зад двамата нападатели. Перейра и Видал започнаха като двойка вътрешни халфове, а Патрис Евра и Стефан Лихтщайнер бяха титуляри по двата фланга.

Чезена разчиташе на Марилунго и Дефрел в атака, като Мацота подпомагаше активно от втора позиция.

Домакините стартираха агресивно срещата, като още от самото начело Ювентус започна да търси попадение в мрежата на Чезена. Удари на Видал, Джовинко и Огбона за малко не доведоха до откриване на резултата, докато не се стигна до 17-ата минута на срещата. Тогава игра с ръка на Емануел Касчионе доведе до дузпа в полза на Ювентус, като зад топката застана Артуро Видал. Чилиецът се справи с Леали и изведе „бианконерите“ напред в резултата – 1:0.

Десет минути преди почивката Фернандо Йоренте пропиля отличен шанс за удвояване на резултата. Испанският таран получи подаване от Евра и можеше да стреля от чудесна позиция, но баскът не бе точен в завършващия си удар.

Малко след това „старата госпожа“ отново се доближи до втори гол, но този път Себастиан Джовинко не успя да реализира. Атомната мравка първо пропусна да овладее подаване на свой съотборник, а след това и опитът му за удар се оказа твърде неточен.

В началото на втората част Никола Леали отново трябваше да спасява вратата на „водните кончета“, след като Ювентус отново натисна своя гост. В 62' Джовинко за малко не удвои след изпълнение на пряк-свободен удар, но Леали показа класа и спаси.

4115302

Само минута по-късно отново стражът на Чезена бе на висота, след като Огбона засече центриране от корнер на Джовинко. В 64' обаче вратарят на гостите вече бе безпомощен, защото Артуро Видал удвои резултата в полза на шампионите. Чилиецът получи подаване от Йоренте и се възползва от ситуацията, покачвайки на 2:0.

Петнадесет минути преди края влезлият като резерва Алваро Мората можеше да отбележи първия си гол с екипа на Ювентус, но испанският стрелец не се възползва. Юношата на Реал Мадрид получи подаване от Патрис Евра в наказателното поле, но по нелеп начин се оплете и сам си попречи да отбележи във вратата на Никола Леали.

Трети гол за Юве все пак последва в 85', когато се разписа и десният халфбек Стефан Лихтщайнер. Швейцарският национал се включи в атаката на домакините и матира Леали за крайното 3:0 на „Ювентус Стейдиъм“.