Страхотни голове изкачиха Интер в Топ 3

Отборът на Интер се върна на победния път и записа втори успех в Серия А от началото на сезона, печелейки с 2:0 днешното си домакинство на Аталанта в среща от четвъртия кръг.

Изключителни попадения на Пабло Даниел Освалдо и Ернанес донесоха три точки на "нерадзурите", които събраха актив от 8 пункта и се изкачиха на трето място във временното класиране. Интер изостава на 4 точки зад лидерите Ювентус и Рома, но има с една повече от градския си съперник Милан, който е пети със 7 пункта до момента.

Аржентинското дуо Мауро Икарди и Родриго Паласио стартира в атака за Интер, но само след 25 минути първият трябваше да напусне принудително игра, бивайки заменен от Пабло Освалдо. Гари Медел, Матео Ковачич и Фреди Гуарин започнаха в средната линия на домакините, а Додо и Джонатан отново действаха по двата фланга.

Аталанта разчиташе на Роландо Бианки и Масимилиано Моралес в атака, докато Естигарибия и Д'Алесандро трябваше да нахлуват през двата фланга.

Интер започна силно срещата, като домакините бързо създадоха няколко ситуации пред вратата на гостите. В 17' единствено гредата лиши Неманя Видич от откриване на резултата, а минута след това Спортиело се намеси след изстрел на Паласио.

В 25' пък се стигна до неприятна ситуация за наставника на домакините Валтер Мацари, който трябваше да смени получилия контузия Мауро Икарди. Вместо него в игра се появи Пабло Даниел Освалдо, а тази смяна на Мацари щеше да се окаже много успешна в последствие.

Само три минути по-късно „Сан Сиро“ изригна, защото Интер получи правото да изпълнява дузпа. Йоан Беналуан фаулира Ранокия в наказателното поле на гостите, което и доведе до наказателен удар. Зад топката застана Родриго Паласио, но аржентинският национал пропусна, позволявайки на Спортиело да спаси изстрела му от бялата точка.

4115295

Радостта на Аталанта обаче бързо бе пресечена, защото десетина минути по-късно Интер все пак стигна до попадение. Резервата Пабло Освалдо засече центриране от статично положение на Фреди Гуарин, откривайки резултата в Милано с впечатляващ ножичен удар за 1:0.

Втората част стартира с нова греда за домакините, като този път малшансът сполетя Родриго Паласио. Аржентинецът засече точно центриране на Джонатан, но сантиметри го разделиха от крайната цел.

В 63' и Самир Ханданович трябваше да припомня за високата си класа. Словенският национал бе тестван от току-що влезлия в игра Алехандро Гомес, но реакциите му бяха безупречни.

Крайното 2:0 на "Сан Сиро" бе оформено три минути преди края, когато бразилският национал Ернанес подпечата успеха на Интер. "Кариоката" стреля от пряк-свободен удар и матира Марко Спортиело, осигурявайки победата на своя тим.