Ювентус оцеля с човек по-малко срещу Борусия в Шампионска лига

С човек по-малко през почти цялото второ полувреме Ювентус бе принуден да се задоволи с равенство 1:1 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах) и да сдаде първото място на Група D в Шампионска лига след края на 4-ия кръг.

„Старата госпожа“ с 8 точки към момента е на втора позиция в срещата, изоставайки с 1 от новия лидер Манчестър Сити, който победи Севиля с 3:1 и се класира официално за осминафиналите.

Севиля остана с 3 пункта на трето място и два кръга преди края на груповата фаза все още има минимален шанс да се пребори с Ювентус за втората позиция. Борусия (М) не направи достатъчно с човек повече срещу „бинаконерите“ и остава на последното място с 2 точки.

Ювентус започна прекалено „заспало“ гостуването си и не случайно инкасира ранно попадение, като още в 13-ата минута Дахуд с фантастичен изстрел от дистанция препарира Джналуиджи Буфон, но топката се отби от напречната греда.

В 18-ата обаче нямаше какво да попречи на домакините да стигнат до откриване на резултата, след като Джорджо Киелини направи чудовищна грешка и в опита си да изчисти центриране отляво, подари топката на Рафаел. Последва моментално подаване вдясно за непокрития Фабиан Джонсън и той прониза мрежата на Ювентус с изстрел с едно докосване – 1:0.

Киелини малко по-късно пробва да се реваншира за грешката си с хубав изстрел с глава след центриране от корнер, но прати кълбото на сантиметри от гредата. В 43-ата минута обаче гениален пас на Пол Погба от дълбочина намери вдясно в наказателното поле Щефан Лихтщайнер, който от въздуха по прекрасен начин намери топката и я заби в долния ъгъл – 1:1.

Второто полувреме започна много силно за гостите и те като по чудо не стигнаха до второ попадение с три поредни опасни изпълнения на ъглов удар. Точно когато Ювентус държеше срещата под контрол обаче Ернанес направи необмислено грубо влизане в краката на съперник и бе изгонен директно.

В 78-ата минута Буфон направи великолепно спасяване срещу удар с глава от близка дистанция на Дахуд, който засече добро центриране на Ларс Щиндъл, но не можа да преодолее италианския страж.

В крайна сметка Борусия не се постара достатъчно, за да се възползва от численото си предимство и логично резултатът остана 1:1 след последния съдийски сигнал, от което по-облагодетелствани бяха гостите.