Неочакван герой донесе победата на Реал Мадрид над ПСЖ (ВИДЕО)

Отборът на Реал Мадрид победи френския Пари Сен Жермен в среща от 4-я кръг на груповата фаза на Шампионска лига с 1:0 на "Сантяго Бернабеу". Единственото попадние в срещата бе дело на Начо, който се появи като резерва през първата част, след като Марсело се контузи.

За "белия балет" това бе трета победа, като имат и едно равенство, което прави сбор от 10 точки и първо място в група А. Французите пък остават със 7 и заемата втората позиция.

От началото на сезона в турнира на богатите, "кралския клуб" остава единственият без допуснат гол. Освен това тимът от Мадрид остава без поражение от началото на сезона във всички турнири, в които се състезава.

Срещата започна изненадващо добре за гостите, като още в 3-та минута Единсон Кавани със самостоятелен рейд отляво нахлу в половината, а след това и в наказателното поле на Реал, но в крайна сметка бе затворен от защитата на домакините и загуби топката.

В 10-та минута "кралския клуб" организира добра атака, която стигна до капитана Серхио Рамос, който се бе преместил на десния фланг. Централният бранител веднага центрира към наказателното поле, където за топката скочиха Серж Орие и Иско, като двамата се сблъскаха и последният напусна терена окървавен и с лед на главата.

Три минути по-късно Марко Верати получи травма в левия глезен и бе заменен от Адриен Рабио. Постепенно играчите на Лоран Блан наложиха натиск и след 20-та минута прекараха огромна част от времето в полето на противника. Златан Ибрахимович и Анхел ди Мария  имаха добри възможности, но ударите и на двамата преминаха покрай гредата. В 29-та минута шведският нападател на ПСЖ изправи феновете на "Сантяго Бернабеу" на нокти, след като негов удар с десния крак от пряксвободен удар премина на сантиметри от левия стълб на Кейлор Навас.

В 33-та минута Марсело също получи травма и трябваше да бъде заменен. На терена се появи Начо, който само две минути по-късно откри резултата. Тони Кроос стреля от дистанция, но ударът му срещна крака на играч в черно и попадна в бека, който опита да центрира, но вместо това откри резултата 1:0.

Още в следващата атака ПСЖ можеше да изравнят, но като по чудо топката не влетя в мрежата на Навас. Другата принудителна смяна Адриен Рабио овладя около дъгата и стреля, но шутът му срещна десния стълб на "бялата" врата.

Марк Клатенбърг даде 4-минутно продължение, в което Единсон Кавани направи непростим пропуск. Уругваецът получи прекрасен пас от Анхел ди Мария, който го остави очи в очи с Навас. Нападателят на ПСЖ обаче направи нещо необяснимо като опита да прехвърли стража. Опитът му бе успешен, но Рафаел Варан догони топката и я изби в тъч.

През втората част натискът на френския шампион продължи, като до 50-та минута играта се задържаше предимно в полето на домакините.

По-добрата игра за парижани се задържа до 70-та минута, когато "белия балет" запона своя "поход". Играчите на Рафаел Бенитес постепенно прехвърлиха топката в полето на съперника и започнаха по-често да поглеждат към вратата им. Лукас Моура замени Блез Матюиди в 74-та минута и това отново даде превес на гостите. В 77-та минута Ди Мария опита нещо интересно, като от корнер обстрелва по директно вратата на Навас, но стражът внимаваше и успя да реагира.

Липсата на късмет в тима от Париж така и не позволиха на тима да отбележи гол. В 88-та минута Анхел ди Мария среля директно от пряксвободен удар, но топката кацна на напречната греда на домакините и излезе в аут.

В другата среща от група А Шахтьор (Донецк) разби Малмьо с 4:0.

„Белия балет“ и френският шампион завършиха наравно 0:0 в предишния дуел помежду си на стадион „Парк де Пренс“. Мачът не бе особено бляскав и феновете се надяват на „Сантяго Бернабеу“ да се получи по-сериозно забавление.

Двата тима са на първото място в Група А с актив от 7 точки след три двубоя, а Малмьо има 3, като днес гостува на Шахтьор (Донецк), който е с 0.

Кейлор Навас е на вратата на Реал, а от ляво надясно в защита са подредени Марсело, Рафаел Варан, Серхио Рамос и Данило. Тони Кроос, Касемиро и Лука Модрич си партнират в средата на терена, а в предни позиции се разчита на Хесе Родригес, Иско и Кристиано Роналдо.

Кевин Трап пази за ПСЖ, а Серж Орие е на десния бек в защитата. Тиаго Силва и Давид Луиз си партнират в средата на ариегарда, а Максуел е отляво. Марко Верати, Тиаго Мота и Блес Матюиди формират триото в халфовата линия, а авангардът е изграден от Единсон Кавани, Златан Ибрахимович и Анхел ди Мария.