Ювентус не спира, вече гледа към върха (ВИДЕО)

Шампионът на Италия Ювентус продължи победния си поход към върха в калчото. В мач от 17-ия кръг, торинци записаха седмия си пореден успех в първенството, след като надделяха като гост с 3:2 над Карпи.

По този начин „бианконерите” се изкачиха временно до втората позиция в класирането с актив от 33 точки, на 3 от лидера Интер, който обаче е и с мач по-малко. Двубоят на стадион „Алберто Бралия” стартира повече от отлично за домакините, които излязоха напред още в 15-ата минута.

Звездата на тима Марко Бориело попадна в прегръдките на своите съотборници, разписвайки се след асистенция на ганайския полузащитник Айзък Кофи.

Радостта на Карпи обаче трая твърде кратко, след като три минути по-късно хърватският национал Марио Манджукич възстанови равенството.

До края на първата част гостите стигнаха до пълен обрат след нов гол на Манджукич за 2:1.  След почивката шампионите подпечатаха поредната си победа в Серия А с трето попадение, този път дело на Пол Погба, който се разписа в 50-ата минута.

В заключителните минути на срещата централният бранител на „черно-белите” Леонардо Бонучи си отбеляза автогол за крайното 3:2. /БГНЕС