"Стършелите" ужилиха Ливърпул три пъти (ВИДЕО)

Уотфорд продължи да лети в английската Висша лига и нанесе тежко поражение с 3:0 на гостуващия Ливърпул, с което пък продължи слабата серия на тима на Юрген Клоп, който вече три мача във всички турнири не може да постигне успех.

Нейтън Аке още в третата минута даде аванс на домакините с отличен удар, докато в 15-ата Трой Дийни направи чудесна асистенция за основния голмайстор на тима Одион Игало за 2:0. Игало изравни клубния рекорд именно на Дийни за отбелязване на попадения в четири последователни срещи.

Ливърпул не можа да постави под достатъчно напрежение съперника си, въпреки далеч повечето владение на топката. Два удара на Джордан Хендерсън и един по-опасен на Адам Лалана бяха всичко, с което мърсисайдци можеха да се похвалят, като все пак се представиха по-добре в това отношение, в сравнение с предишната си загуба 0:2 от Нюкасъл.

В 85-ата минута Игало се възползва от подаване на Валон Бехрами и фиксира крайното 3:0, отбелязвайки 28-ия си гол през календарната 2015-та година – най-много от всички футболисти във всички дивизии в Англия.

Това е най-тежкото поражение на Ливърпул от новак след 0:3 от Нюкасъл през 1993 година и то сложи край на позитивната серия на тима срещу този съперник. За последно като домакин Уотфорд бе побеждавал мърсисайдци чак през 1986 година, а последната изобщо победа бе през 1999 с 1:0 на „Анфийлд“.

„Стършелите“ имат 28 точки и са на седма позиция, като вече изравниха актива, който спечелиха през последния си сезон в елита. Ливърпул с 24 пункта е на девета позиция.

Watford vs Liverpool 3-0 (Highlight) 20.12...by f100001469543826