Ювентус може да вади шампанското (ВИДЕО)

Нов невероятен гол на френската звезда на Ювентус Пол Погба донесе трудна, но много ценна домакинска победа на „Старата госпожа“ с 1:0 над Сасуоло в последен мач от 26-ия кръг на италианската Серия А.

В 82-ата минута националът на „петлите“ получи топката от Симоне Пепе точно пред дъгата на наказателното поле и с небрежно воле я прати неспасяемо в мрежата на непробиваемия към този момент вратар на гостите Андреа Конзили – 1:0.

Именно това попадение се оказа достатъчно за победата на Ювентус, който вече има цели 11 точки аванс пред Рома на върха в класирането. „Бианконерите“ са с 61 точки и се извисяват още по-нависоко спрямо основния си конкурент, който през уикенда записа четвърто поредно равенство и към момента се намира по-близо до шестото място, отколкото до лидера.

Сасуоло издържа почти цяло мач без да допусне гол срещу шампиона, но не можа да завърши с престижно равенство тежкия цикъл от програмата си в Серия А. От началото на месец февруари скромният отбор на Еузебио ди Франческо трябваше да се изправи последователно с Интер, Сампдория, Фиорентина, Наполи, Лацио и сега Ювентус, което неминуемо доведе до спад в резултатите.

Тимът остава с 29 точки и се намира на 14-та позиция на що годе комфротна дистанция от зоната на изпадащите – девет пункта. Изглеждаше, че Сасуоло ще успее да измъкне равенство от Юве за втори път този сезон, особено след като през първото полувреме бе допуснал само един точен удар към вратата си.

Красивият гол на Погба обаче наклони везните ключово в полза на домакините, които взеха частичен реванш пред феновете си за поражението с 1:2 от Фиорентина миналата седмица за Купата на Италия – първо в Торино от април 2013-та година.