Груба грешка закопа Юнайтед срещу Арсенал за ФА къп (ВИДЕО)

Арсенал изкорени и последната надежда за трофей през сезона за Манчестър Юнайтед, след като надви с 2:1 „червените дяволи“ на собствения им стадион „Олд Трафорд“ и ги елиминира от четвъртфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп).

В историята на най-старата футболна надпревара „артилеристите“ два пъти са побеждавали съперника си на финала, но бяха губели и трите им двубоя на полуфиналите. Днес зрителите в „Театъра на мечтите“ видяха една от редките загуби на любимия им отбор от лондонския клуб – в последните седем мача помежду им преди днешния Юнайтед бе постигал пет победи и бе регистрирал само две равенства, като последната победа на Арсенал датираше от 1-ви май 2011-та година с 1:0 във Висшата лига.

Арсенал откри резултата в 25-ата минута, след като Алекс Окслейд-Чембърлейн се подигра с няколко защитници на домакините пред дъгата на наказателното поле и успя да пусне топката в единствения коридор, за да изведе Начо Монреал на чиста позиция. Доскоро лекуващият контузия ляв бек на „топчиите“ овладя топката и от пет метра прониза мрежата на безпомощния Давид де Хеа – 0:1.

Отговорът на „червените дяволи“ бе почти светкавичен и още в 28-ата минута те изравниха резултата. Анхел ди Мария получи позиция за центриране на дясното крило и сервира отлично топката в пеналтерията, а Уейн Рууни с глава фронтално срещу вратата я прати покрай тялото на вратаря Войчех Шчесни. Лоран Кошчелни остана пасивен и позволи на английския нападател да го надскочи и да разстреля стража на „артилеристите“ за 1:1.

Рууни вече има голове в последните си осем мача от ФА къп и във всеки от последните си три двубоя срещу Арсенал в турнира. Общо в кариерата си нападателят 14 пъти е наказвал „артилеристите“, които стават любимата му „жертва“ заедно с Астън Вила.

След почивката Манчестър Юнайтед опита да наложи натиск и макар да не създаде стопроцентови голови положения, изглеждаше по-опасен в първите 20-ина минути на второто полувреме. С изключение на диагонален шут на Анхел ди Мария (минал встрани от гредата) след добра работа във въздуха на Маруан Фелайни обаче, „червените дяволи“ нямаше с какво да притеснят Шчесни.

Шокираща грешка в защита на Антонио Валенсия в 61-ата минута позволи на Даниел Уелбек да попари бившия си клуб. Еквадорският национал върна по крайно невнимателен начин топката назад към Давид де Хеа и дебнещият Уелбек стигна първи до нея, елиминирайки стража и реализирайки спокойно на празна врата за 1:2.

Юнайтед имаше два изгодни шанса моментално да върне попадението, но шокиращ пропуск на три метра от вратата направи Маркос Рохо, който след центриране не можа от въздуха да насочи топката в очертанията, а по-късно Фелайни с глава стреля в обсега на Шчесни.

В 76-ата минута Анхел ди Мария получи два жълти картона в рамките на няколко секунди, първо за симулация, а след това за протести срещу решението на съдията, който реши да демонстрира изключителна строгост.

В крайна сметка стихийният финален натиск на домакините не доведе до ново изравняване на резултата и Арсенал елиминира Манчестър Юнайтед от турнира за ФА Къп.