Ювентус излъга Милан с два гола в последните минути (видео)

Отборът на Ювентус се поздрави с домакинска победа с 2:0 над Милан в дербито от 6-ия кръг на Серия А. И двете попадения в мача бяха дело на Клаудио Маркизио, който се разписа в 87-та минута, а след това и в добавеното време (90+3'). „Росонерите" пък завършиха срещата с човек по-малко, след като Кевин Боатенг получи червен картон в 89-та минута.

Възпитаниците на Антонио Конте бяха по-активния отбор на терена, търсеха повече победата и заслужено стигнаха до успеха, който ги изведе начело във временното класиране на Калчото.

След като двата отбора не успяха да си отбележат гол почти през целия мач, Клаудио Маркизио откри резултата в 87-та минута. Защитникът на Милан Даниеле Бонера се опита да изчисти топката със шпагат, но тя срещна крака на Маркизио и изненада Кристиан Абиати за 0:1.

Две минути по-късно (89') пък „росонерите" останаха с човек по-малко на терена, след като Кевин Боатенг получи втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно терена.

Крайното 2:0 бе оформено отново от Маркизио в третата минута на даденото от главния съдия продължение. Италианският национал отправи удар от около 30 метра, топката попадна право в Абиати, но вратарят на Милан не успя да я укроти и позволи тя да мине между краката му.

След тази победа Ювентус се изкачи на върха във временното класиране на Серия А с актив от 11 точки, колкото има и Удинезе, като двата отбора са с абсолютно еднакви показатели. Следват Наполи, Палермо и Каляри с по 10 точки, а Милан се срина на 15-то място с 5 спечелени точки до момента.