Игуаин с хеттрик за Реал Мадрид при разгром над Еспаньол (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Реал Мадрид се поздрави с изразителна победа с 4:0 при гостуването си на Еспаньол в мач от 7-ия кръг на Примера Дивисион. С хеттрик за „кралския клуб" се отличи Гонзало Игуаин (17', 66', 89'), а четвъртото попадение бе дело на Хосе Кайехон (82').

Възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха вихрено срещата и можеха да открият резултата още в 3-та минута, когато Кристиано Роналдо отправи много силен удар от дистанция, но вратарят на Еспаньол успя да избие топката в гредата.

Така се стигна до 17-та минута, когато защитата на домакините капитулира пред устрема на „белия балет". След тройна комбинация между Кака, Роналдо и Игуаин, последният не остави шансове на стража на „папагалчетата" с мощен удар под гредата за 0:1.

Футболистите на Еспаньол също имаха своите положения, но удари на Тиеви Бифума в 35-та минута и Серхио Гарсия в 41' минаха на сантиметри от вратата на Икер Касияс.

След почивката Еспаньол се опита да промени негативния за тях резултат, но атаките им се разбиваха в добре организираната защита на Реал. „Кралския клуб" отвърна на натиска на домакините по най-добрия начин - с нов гол във вратата им. В 66-та минута Алваро Арбелоа изведе чудесно Игуаин на стрелкова позиция и аржентинският нападател отново матира сънародника си на вратата на Еспаньол Кристиан Алварес.

Резултатът стана класически в 82-та минута след нова отлично организирана контраатака на Реал. Кристиано Роналдо бе изведен зад защитата на домакините, португалецът спечели малко терен и подаде на Хосе Кайехон, за когото не оставаше нищо друго, освен да прати топката в мрежата за 0:3.

Крайното 0:4 бе оформено от Гонзало Игуаин минута преди края на редовното време (89'). Аржентинецът се възползва от грешка в защитата на „папагалчетата" и прехвърли Кристиан Алварес, разписвайки се за трети път в мача.

След тази победа Реал Мадрид заема 3-о място във временното класиране на Примера Дивисион с актив от 13 точки, а Еспаньол се срина на 15-а позиция с 6 точки.