Ювентус – Интер: Освалдо скочи на бой на Икарди (ВИДЕО)

Двамата нападатели на Интер Пабло Освалдо и Мауро Икарди за малко не се сбиха на терена на „Ювентус Стейдиъм“ в 86-ата минута на Дербито на Италия между шампиона и „нерадзурите“ късно снощи, завършило 1:1.

След почивката Интер имаше превъзходство на игрището и Мауро Икарди се разписа в 64-ата минута, за да заличи аванса на домакините, предоставен им от Карлос Тевес в самото начало на мача.

Интер можеше да осъществи пълен обрат с няколкото чисти положения пред Джанлуиджи Буфон през второто полувреме – най-фрапантният пропуск на 'нерадзурите' бе дело именно на Икарди в 86-ата минута.

Аржентинецът се понесе в предни позиции единствено срещу Джорджо Киелини, останал последен в защита за Ювентус, а отдясно Маурито имаше подкрепата на Пабло Освалдо. В последствие и Лукас Подолски се включи в коридор в наказателното поле, но Икарди реши сам да завършва нападението с опит за красив фалцов удар в далечния горен ъгъл – нападателят обаче просто прати топката в аут и опропасти атаката.

Освалдо не бе впечатлен от избора на действие на Икарди и се насочи заплашително срещу него, крещейки ожесточено. Наложи се Фреди Гуарин да се притичва на помощ на аржентинския си колега, за да го опази от гнева на Освалдо.