Лукаку спаси Евертън срещу Уест Хям (ВИДЕО)

С късен гол Евертън измъкна 1:1 срещу гостуващия Уест Хям в среща от третия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация. Така крайният победител ще бъде определен след преиграване на "Болейн Граунд" в Лондон. Джеймс Колинс даде аванс на столичани в 56-ата минута с глава след центриране на Морган Амалфитано от корнер.

Евертън беше близо до пета поредна загуба във всички турнири, но в първата минута на добавеното време Ромелу Лукаку изравни с удар отблизо след пас на Брайън Овиедо. Това беше първо попадение в последните седем срещи за белгиеца, който беше привлечен на "Гудисън Парк" за 28 милиона лири от Челси през лятото.

"Щеше да бъде престъпление, ако бяхме отпаднали. Радвам се, че показахме характер. Реагирахме в трудната ситуация и това лесно може да се превърне в повратна точка на сезона ни", коментира мениджърът на домакините Роберто Мартинес. Мениджърът на столичани Сам Алардайс пък не скри разочарованието от резултата.

"Победата беше в ръцете ни, но я изпуснахме с този гол в добавеното време. Като цяло съм доволен от представянето на отбора, но когато не се възползваш от шанса си, можеш да бъдеш наказан", каза Алардайс, цитиран от БТА. В друг мач от кръга Честърфийлд навакса изоставане от два гола и стигна до преиграване след 2:2 при гостуването си на Скънторп Юнайтед в мача между двата третодивизионни тима.