Ювентус елиминира Лион и крачи към финала

Италианският шампион Ювентус се класира успешно за 1/2-финалите на Лига Европа, след като тази вечер "бианконерите" спечелиха и втория си двубой с Олимпик Лион.

След като преди седмица Юве спечели с 1:0 двубоя на "Стад Жерлан", днес торинци надделяха с 2:1 пред собствена публика на своя "Ювентус Стейдиъм".

Андреа Пирло и Клаудио Маркизио донесоха успеха на италианците, докато Джими Бриан бе точен във вратата на Джанлуиджи Буфон. Така Ювентус се доближава на само два мача от големия финал, който ще бъде изигран именно на "Ювентус Стейдиъм" в Торино. Жребият за 1/2-финалната фаза е утре в ранния следобед.

Антонио Конте постави Мирко Вучинич и Карлос Тевес в предни позиции, докато Фернандо Йоренте остана на резервната скамейка. Андреа Пирло, Клаудио Маркизио и Артуро Видал започнаха в средната линия за „старата госпожа“, а Маурисио Исла и Квадво Асамоа стартираха на двата фланга. Пол Погба също не започна сред титулярите на италианския шампион тази вечер.

Реми Гард заложи на Джими Бриан и Александре Лаказет в предни позиции, а Малбранк и Мвуемба нападаха през двата фланга. Жордан Фери и Максим Гоналон оформиха двойка вътрешни полузащитници в схемата на Лион.

Двубоят в Торино стартира с натиск на домакините, които се хвърлиха в атаки от самото начало. Още в 3' Карлос Тевес бе близо до откриване на резултата, но изстрелът на аржентинеца мина над напречната греда.

4079093

Само две минути по-късно обаче Ювентус вече бе разпечатал вратата на Антони Лопес. „Бианконерите“ получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар на отлична позиция, а вездесъщият Андреа Пирло стреля хирургически, не оставяйки шансове на Лоепс – 1:0.

Интригата в двубоя обаче се върна още в 18', когато гостите от Франция възстановиха равенството. Джими Бриан засече с глава центриране на Мвуемба и матира Джанлуиджи Буфон за 1:1.

4079096

И през втората част емоции на „Ювентус Стейдиъм“ не липсваха, а домакините успяха и да затвърдят своя успех.

В 63' попадение на Карлос Тевес бе отменено поради засада, но само четири минути по-късно прошка вече нямаше. Далечен удар на Клаудио Маркизио рикошира в Самуел Умтити, което и направи топката невъзможна за хващане за Антони Лопес – 2:1.

4079097

Минута по-рано „хлапетата“ можеха да излязат напред в резултата, но Джиджи Буфон спаси изстрела от пряк-свободен удар на Мвуемба.

До края на срещата до съществени промени така и не се стигна, а опитите на Лион за изравнително попадение не дадоха резултат. Три минути преди края резервата Себастиан Джовинко можеше да направи победата на Ювентус и още по-изразителна, но Атомната мравка стреля извън очертанията на вратата.