Ювентус е на 90 минути от титлата в Италия

Ювентус не изигра силен двубой тази вечер срещу Сасуоло, но класата на „старата госпожа“ си каза думата и отборът спечели с 3:1 последния мач от 35-ия кръг на Серия А.

Изненадващо домакините поведоха с гол на Заза още в 9', но Тевес (35) успя да изравни. През втората част Маркизио (56) и Йоренте (81) довършиха съпротивата на борещия се за оцеляване тим.

Така поредната победа на Ювентус донесе нови 3 точки към актива на шампионите, който вече наброява 93. Разликата с Рома е 8 точки, а до края на първенството остават 3 кръга. Това означава, че при домакинството си срещу Аталанта отборът може да стане шампион.

Сасуоло остава в зоната на изпадащите, като скромният тим има 28 точки – толкова, колкото има и Болоня.

Сасуоло почна вихрено двубоя и се възползва максимално от подценяването от страна на играчите на Антонио Конте. В 9' Сансоне проби през центъра и пусна отличен извеждащ пас са Заза. Нападателят овладя и стреля в обсега на Буфон, но тежкият валеж изигра лоша шега на вратаря и топката мина през лявата му ръкавица – 1:0 за Сасуоло.

Домакините продължиха да играят по-добре и нов пробив на Сансоне едва не доведе до втори гол, но неговият удар не попадна в очертанията на вратата.

Торинци все пак заиграха малко по-добре и натиснаха своя съперник, а удари на Погба и Пирло бяха блокирани от защитата. Но в 35' Сасуоло нямаше какво да направи, след като Ювентус осъществи отлична атака с по едно докосване и Тевес се озова пред наказателното поле. Той нагласи топката на десния си крак и с прекрасен удар изравни резултата.

Сасуоло можеше да води на почивката, но този път Буфон се намеси успешно, след като отново Заза остана сам срещу него. Националът обаче не трепна и изби в корнер.

Второто полувреме почна с нов пропуск на Заза, който от отлична позиция стреля в аут. Пропускът му беше наказан в 56', когато Андреа Пирло с поредното си марково подаване изведе Маркизио в наказателното поле, а от въздуха италианският национал не сбърка – 1:2 и титлата за Юве беше все по-близо.

Това уби надеждите на домакините, а Заза по нелеп начин се опита да си изкара дузпа, което доведе само до жълт картон за симулация. В 81' пък Йоренте блесна с превъзходен гол и подпечата победата за Ювентус.