Арсенал на победа от Шампионска лига

Арсенал направи още една стъпка в посока Шампионска лига, след като лондончани безпроблемно се справиха сс 3:0 срещу Нюкасъл в последен двубой от 36-ия кръг на Премиършип.

Домакините установиха контрол върху срещата от самото начало и с едва втория си удар във вратата успяха да отбележат. В 26' Касорла центрира от пряк свободен удар, а Сисоко не успя да изчисти. Топката се озова в Косчелни, който безпроблемно я насочи във вратата - 1:0 за лондончани.

Това отвори играта и "артилеристите" се възползваха по оптимален начин. След пропуски на Рамзи и Жиру Тим Крул най-накрая беше преодолян за втори път 4 минути преди края на полувремето.

Жиру на два пъти можеше да се разпише, но холандският страж парира нападателя отлично. Никой обаче не беше покрил Месут Йозил, който с 5-ия си гол в Премиършип даде комфортен аванс на домакините.

През второто полувреме възпитаниците на Арсен Венгер доиграха срещата спокойно, а в 67' Месут Йозил беше изведен добре от Рамзи, а немският национал центрира отлично към Жиру, който вкара 21-ия си гол - 3:0 за лондончани.

Успехът над "свраките" беше трети пореден за "артилеристите" в първенството, като те вече имат актив от 73 точки. Евертън остава на 5-о място с актив от 4 и една победа в следващите два мача ще прати Арсенал на заветното 4-о място.

Нюкасъл пък продължава стремглавото си пропадане през втория полусезон и вече записа 6-а поредна загуба. Отборът е 9-и с 46 пинкта.