Юве ще зимува на върха в Серия А след разгром

Шампионът на Италия Ювентус продължава убедителния си поход в Серия А, след като нанесе тежко поражение на един от най-добрите домакините до момента през сезона – Аталанта.

Бергамаските бяха надвивани единствено от Фиорентина на своя стадион „Атлети Адзури д'Италия“, но днес отстъпиха с 1:4 на „Старата госпожа“ след убийствена наказателна акция от страна на гостите след почивката.

През първото полувреме интригата бе поддържана жива, след като Карлос Тевес откри резултата в 6-ата минута, а в 15-ата Максимилиано Моралес изравни. Втората част обаче премина изцяло под диктовката на „бианконерите“ и Пол Погба отново ги изведе напред в 46-ата минута, а четвърт час преди края Фернандо Йоренте сложи точка на спора с гол за 1:3.

4053782Артуро Видал също намери време да се разпише в 79-ата минута, за да оформи крайното 1:4. Така Аталанта, която бе допуснала само 6 гола в последните си 7 мача, получи цели 4 от шампионите.

Ювентус ще зимува на върха в Серия А, след като събра 46 точки с 9-ата си поредна победа в Калчото. Вторият в таблицата Рома е с 5 пункта по-малко, а днес „вълците“ прегазиха с 4:0 гостуващия Катания.

Аталанта остава с 18 точки в актива си на 15-та позиция, като същият актив има и Сампдория.

Ювентус изненадващо постигна най-убедителната си победа като гост в кампанията именно срещу коравия домакин Аталанта, като преди този мач „Старата госпожа“ имаше само 12 попадения далеч от Торино в сравнение с 23-те си гола на домашен терен.

Вратарят на Юве и италианския национален отбор Джанлуиджи Буфон прекъсна поредицата си без допуснат гол, като бе преодолян от Моралес след 745 минути „суха мрежа“. Това е 6-ата по сила поредица на страж без допуснато попадение в историята на Серия А.

4053783

Следващото предизвикателство на шампионите ще бъде доста сериозно – Рома гостува на „Ювентус Арена“ през януари в първия мач след коледните и новогодишни празници. „Старата госпожа“ ще има възможност да изравни серията от 10 победи на „вълците“ от началото на сезона, след като вече постави клубен рекорд в това отношение с днешния си успех в Бергамо.