Лацио почти сигурно с нов треньор срещу Лудогорец

По всичко изглежда, че италианският Лацио ще бъде воден от друг треньор срещу Лудогорец в Лига Европа, след като днес "орлите" допуснаха тежка загуба с 1:4 при гостуването на Верона в мач от 17-ия кръг на Серия А.

Николай Михайлов отново не игра за домакините, докато наставникът на римляните Владимир Петкович надали ще запази поста след днешния разгром. Босненецът вече бе изправен пред уволнение, а тежката загуба във Верона почти сигурно ще му коства работата.

Така Верона изпревари Интер на петото място в Серия А с актив от 29 точки, докато "нерадзурите" разполагат с 28. Воденият от Валтер Мацари състав обаче е с мач по-малко, като тази вечер Интер излиза срещу Милан в Дерби дела Мадонина. Лацио остава с 20 пункта в средата на таблицата.

Още в 5' Лука Тони откри за Верона, но в 27' Лукас Билия изравни за "орлите".

Минута преди почивката обаче "орлите" допуснаха и второ попадение във вратата си. Хуан Мануел Итурбе наказа Федерико Маркети и отново изведе Верона напред - 2:1.

След почивката домакините успяха и да затвърдят успеха си, правейки вечерта на Лацио и Владимир Петкович още по-неприятна. Ромуло покачи на 3:1 в 63', а отново ветеранът Лука Тони оформи крайното 4:1 дванадесет минути преди края.