Юве посрещна Конте с триумф в Сицилия (ВИДЕО И СНИМКИ)

Антонио Конте се завърна на треньорската скамейка на Ювентус в среща от Серия А, а неговите футболисти го "посрещнаха" по възможно най-добрия начин - с победа.

Днес "бианконерите" гостуваха на Палермо в Сицилия, като попадение на Стефан Лихтщайнер се оказа достатъчно за крайния успех с 1:0. Така шампионите поне временно увеличиха аванса си пред втория Наполи на 5 точки, преди днешния двубой между Интер и неаполитанците на "Стадио Сан Сиро" в Милано.

Както е известно, Антонио Конте бе наказан да не ръководи Ювентус в продължение на четири месеца, след като името му бе замесено в скандал за уреждане на мачове. По това време специалистът все още бе начело на Сиена.

За Юве това бе втори пореден успех в Серия А, откакто шампионите загубиха дербито с Милан на "Сан Сиро". В миналия кръг "старата госпожа" спечели с 3:0 градското дерби срещу Торино, а днес отново показа шампионска ефективност и взе своето в Сицилия. Домакините от Палермо доиграха сблъсъка и с десет души, след като Мишел Морганела получи втори жълт картон петнадесет минути преди края.

Двубоят на "Ренцо Барбера" стартира двуостро, като и двата отбора имаха шансове да открият резултата. Още в 2' Пирло центрира опасно, но Бонучи не успя да отиграе топката.

Малко по-късно домакините от Палермо се активизираха, а Миколи и Иличич се опитаха да разпечатат вратата на Джиджи Буфон. В 17' Фабрицио Миколи дори успя да матира стража на Юве, но попадението му бе отменено поради засада.

До почивката последваха силни минути за Юве, като вратата на Палермо бе обстрелвана често. В 30' Маркизио прати кълбото в аут, а шест минути по-късно шампионите направиха двоен пропуск пред голлинията на домакините. Първо изстрел на Маркизио бе париран от Уйкани, а секунди по-късно Вучинич я прати в аут от непосредствена близост. Минута преди почивката сериозен пропуск направи и Алесандро Матри, който стреля право в тялото на Самир Уйкани.

През второто полувреме Ювентус все пак стигна до своето, благодарение на неочакван герой. В 50' Мирко Вучинич получи подаване от Пирло и пусна красиво с пета към Стефан Лихтщайнер. Бранителят не сбърка от чиста позиция и изведе шампионите напред - 0:1.

До края на срещата чистите шансове за гол липсваха, а футболистите на Джан Пиеро Гасперини не показаха, че знаят как да стигнат поне до равенство. В 72' Дибала опита да изненада Буфон със силен изстрел, но неуспешно.

Задачата на сицилианците се утежни съвсем в 75', когато Палермо остана и с човек по-малко на терена. Мишел Морганела фаулира Квадво Асамоа и получи втори жълт картон, поемайки преждевременно към душовете.

До края Ювентус удържа преднината си и прибави нови три точки към своя актив, очаквайки крайния изход на дербито между Интер и Наполи тази вечер.

szólj hozzá: Palermo vs Juventus 0:1 Lichtsteiner