Милан с трета поредна победа след обрат срещу Торино

Милан продължава да набира скорост в италианското първенство, след като този следобед победи като гост Торино с 2:4 в двубой от 16-ия кръг на Серия А. Сантана (28) даде аванс на домакините, а Робиньо (40), Ночерино (53), Пацини (61) и Ел Шарави (76) направиха 1:4. Бианки (80) оформи крайния резултат.

Така през този полусезон "росонерите" вече са с две победи срещу отборите от Торино, като преди две седмици и Ювентус преклони глава пред възпитаниците на Алегри. Това беше и трета поредна победа за отбора от Милано, който вече се намира на 7-о място с 24 точки.

Торино пък изостава на 15-а позиция с 16 точки, като се намира само на 2 пред зоната на изпадащите.

"Росонерите" бяха по-добри от началото на срещата, но допуснаха фатална грешка в 28-ата минута - Антонио Ночерино опита да върне топката от центъра към вратаря, но Сантана направи великолепен спринт, овладя коженото кълбо и се справи със съпротивата на Амелия - 1:0 за домакините.

5 минути преди почивката обаче Робиньо получи топката в наказателното поле и направи страхотно залъгващо движение с тяло, което го освободи от пазача му. От там нататък остана по-лесното и бразилецът завърши с хубав удар с десния крак - 1:1.

В 53-ата минута пък Ел Шарави направи поредния си пробив по лявото крили и опита центриране в наказателното поле. Там вратарят успя да избие, но колкото да качи топката на главата на Ночерино, а грешникът за Милан през първото полувреме се реваншира, извеждайки своя тим напред.

Голът на успокоението падна само 9 минути по-късно, след като Пацини направи самостоятелен пробив, при който избута грубо в наказателното поле Масиело, а след това успя да отбележи гол. Съдията обаче сметна, че няма нарушение срещу защитника на Торино - 1:3 за Милан.

В 70-ата удар на Емануелсон разтресе горната греда, а 6 минути по-късно Ел Шарави наниза дежурното си попадение за 1:4. Крайният резултат бе оформен от Роландо Бианки в 80-ата минута.