Юве не спира с рекордите

Ювентус победи Сампдория с 4:2 в двубой от 20-ия кръг на Серия А и си върна преднината от осем точки начело на Серия А.

Победата е 12-та поредна за състава на Антонио Конте в Серия А, което е рекорд за тима.

Срещата бе изключително интересна, а победата за Юве дойде напълно заслужено след два гола на Артуро Видал и по един на Фернандо Йоренте и Пол Погба. Сампдория пък направи всичко по силите си, за да се противопостави на шампионите. Тимът на Синиша Михайлович на два пъти намаляваше резултата - при 2:1 и 3:2, но в крайна сметка нямаше сили за нещо повече на "Ювентус Арена".

Попаденията за "моряците" отбелязаха Андреа Бардзали, който си вкара автогол през първата част и Маноло Габиадини през второто полувреме. Двата тима ударих и по една греда чрез Карлос Тевес и Габиадини.

Победата осигури на Ювентус 55 точки, с който "бианконерите" отново имат 8 пункта преднина пред втория Рома. По -рано днес "вълците" надиграха Ливорно с 3:0.

Във вторник двата тима ще се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой за Купата на Италия.

Сампдория заема 12-та позиция с 21 точки, дошли от 5 победи и 6 равенства.

Наставникът на домакините Антонио Конте даде почивка на Андреа Пирло и Леонардо Бонучи, а на тяхно място сред титулярите започнаха Анджело Огбона и Клаудио Маркизио. През седмицата пък Паоло де Челие напусна "бианконерите" в посока Дженоа, където ще играе под наем до края на сезона.

Гостите пък очакваха най-много от Едер и Габиадини, които поведоха атаката на тима на "Ювентус Стейдиъм". Те спечелиха само един от последните си три мача - срещу Удинезе с 3:0 в миналия кръг, но тогава "фриуланите" завършиха мача с 9 души.

4058742

Срещата започна с по-добра игра на Ювентус и от първите минути на двубоя напрежението се установи пред вратата на Жуниор да Коста. Гостите от своя страна изпитваха трудности да изнесат топката и рядко достигаха до наказателното поле на "бианконерите".

В 5-та минута пред Артуро Видал се откри първата добра възможност, но отбраната на гостите успя да се справи с неговия удар. Седем минути по-късно и Джорджо Киелини тества Да Коста след добър пас на Пол Погба, но бразилецът бе на мястото си.

След няколко пропуснати положения Юве все пак откри в 18-та минута. Погба демонстрира страхотен поглед върху играта и изведе Видал на отлична позиция в наказателното поле, а чилиецът с прецизен завършек матира вратаря за 1:0.

Гостите отговориха с мощен шут на Маноло Габиадини, който обаче бе отразен от Буфон, за да дойде 24-та минута, когато резултатът бе удвоен. Карлос Тевес центрира от корнер, Фернандо Йоренте надскочи Шкодран Мустафи и с глава вкара за 2:0.

4058741

Две минути след гола Сампдория пропусна най-доброто си положение до този момент. Първо удар на Габиадини бе блокиран, а след това Мустафи опита добавка, но Джанлуиджи Буфон демонстрира страхотен рефлекс.

В ответната атака за Юве Тевез засече центриране на Видал и разтресе гредата зад Да Коста и в лагера на "моряците" определено можеха да са доволни, че след половин час игра губят само с два гола разлика.

С два гола аванс домакините обаче свалиха темпото и футболистите на Синиша Михайлович се възползваха. В 38-та минута Габиадини пробва центриране по земя и в опита си да изчисти Андреа Бардзали прати топката в собствената си врата за 2:1. Така първия гол в мрежата на Буфон на "Ювентус Арена" от шест мача насам дойде след автогол.

Радостта на Самдория обаче не трая дълго. В 41-та минута Васко Реджини събори Видал в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшия и демонстрира какво означава безапелационно изпълнение на дузпа, за да даде отново два гола аванс на "Старата госпожа". Това бе и попадение номер 10 за чилийският нападател в Серия А този сезон.

4058738

През втората част футболистите на Ювентус започнаха сякаш с мисълта, че са си свършили работата и това позволи на гостите да погледнат по-сериозно към вратата на Буфон. С изключение обаче на един опасен изстрел на Габиадини, спасен от Буфон, те не създадоха нищо кой знае какво в първите минути на частта.

Двата тима сътвориха си размениха по един сериозен пропуск. В 61-та минута Анджело Паломбо центрира и Лоренцо де Силвестри засече с глава, но въпреки непосредствената му близост, Буфон успя да отрази. Веднага след това Йоренте бе изведен очи в очи с Да Коста от Видал, но не намери топката добре и стреля в аут.

4058743

В 70-та минута интригата в Торино все пак се върна. Габидини отправи удар след центриране от корнер, Буфон в първия момент отрази, но с добавка нападателя на Самп направи резултата 3:2.

Само три минути по-късно красив удар на Габиадини тресна напречната греда на Буфон и това накара тифозите на Юве да изпитат съмнения дали тимът им няма да допусне изненадваща загуба на точки.

В тези минути домакините определено не играеха добре, но точно тогава изпъкна геният на Пол Погба, който сложи точка на спора. Французинът отправи страхотен удар от около 25 метра и не остави никакви шансове на Да Коста, отбелязвайки най-красивото попадение на вечерта.