Елче с първи успех от ноември

Елче се наложи над гостуващия Райо Вайекано с 2:0 в мач от 20-ия кръг на Примера Дивисион.

Така възпитаниците на Фран Ескриба прекъснаха серия от пет мача без победи в Примера дивисион, като записа първи успех от края на ноември насам.

Елче се изкачи на 14-о място с 21 точки. Райо Валекано допусна пета загуба в последните си седем мача и остана на предпоследното място с 16 точки, пояснява БТА.

Домакините започнаха по-добре в срещата и в първия четвърт част Карлес Гил и Кристиан Ерера пропуснаха да открият резултата от изгодни позиции.

В 19-ата минута Раул Баена повали Феран Коро в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпи и показа червен картон на дефанзивния халф на гостите. Еду Албакар стреля прецизно от бялата точка и даде аванс на Елче.

До края с човек повече домакините контролираха мача. Вратарят на гостите Рубен направи половин дузина впечатляващи спасявания, но в 79-ата минута Ричмънд Боакие се възползва от грешка на бранителя на съперника Саул и подаде към непокрития Хави Маркес, който не пропусна да прати за втори път топката в мрежата на Райо Валекано за крайното 2:0.