Юсеин Болт призна, че е пушил марихуана

снимка: АФП

Кралят на спринта Юсеин Болт направи шокиращо признание, че като тийнейджър е пушил мариахуана.

 

Ямаецът, който спечели три златни медала на Олимпиадата в Пекин с рекордни времена, заяви пред британски таблоид: "Всяко едно дете в Ямайка знае как да свие една цигара с марихуана. Всеки е пробвал мариахуана, включително и аз, но това беше много отдавна".

 

Болт обаче побърза да се оправдае, като заяви, че лекият наркотик вече не е част от неговия лайфстайл. "Никой от семейството и близките ми не пуши и аз не дружа с хора, които пушат".

 

22-годишният спринтьор за пореден път отрече да е използвал допинг в своята състезателна кариера. "Хората могат да говорят каквото си поискат. Аз знам, че съм чист. Това е единственото, което е от значение. В последната година бях тестван между 30 и 40 пъти за допинг и всичките резултати бяха отрицателни. Аз искам да стана легенда и да издигна леката атлетика в ново измерение".