Юрген Клинсман стартира с равенство начело на САЩ

Германската футболна легенда Юрген Клинсман стартира с равенство 1:1 като национален селекционер на САЩ, предаде БТА. Американските приключиха без победител в контролната среща с Мексико, въпреки че мексиканците доминираха през по-голямата част от мача.

Надмощието на отбора на Мексико беше материализирано в 17-ата минута чрез младия нападател Орибе Пералта, но в 73-ата резервата на САЩ Роби Роджърс изравни. Малко след поражението с 2:4 на финала за Голд къп КОНКАКАФ от същия съперник, отборът на САЩ отново не успя да се наложи. Малко след гола за Мексико имаше втора възможност да отбележи, но Андрес Гуардадо не успя да вкара.

Първата читава голова ситуация за американците дойде чак в 56-ата минута след центриране от корнер. Капитанът Карлос Боганегра стреля с глава, но вратарят Гийермо Очоа спаси. Клинсман, който замени предишния наставник Боб Брадли, пусна в игра Брек Шей, Хуан Агудело и Роби Роджърс, които пък комбинираха за изравнителното попадение за домакините. Следващите два мача за янките са на 2-и септември с Коста Рика в Лос Анджелис и четири дни по-късно като гости на Белгия в контроли.