Шотландия спечели за първи път от 36 години срещу Дания

Шотландия се наложи над Дания с 2:1 в контролна среща, като това е първа победа на шотландците над този съперник от 36 години насам или точно от 1975-а година.

Робърт Снодграс, който по ирония на съдбата е от датски произход, вкара за Шотландия при дебюта си с националната фланелка на гайдарите. Той засече с глава центриране на Кени Милър малко преди почивката под проливния дъжд на Хемпдън Парк в Глазгоу и направи 2:1.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме. След изпълнение на свободен удар от Чарли Адам, топката рикошира в Уилям Квист от датския състав и спря в мрежата. Малко по-късно, в 36-ата минута съставът на Дания изравни. Кристиан Ериксен се разписа, след като вратарят Алън Макгрегър не успя да прецени отскока на топката от напоения с вода терен.

Дания е съперник на България в започващите през есента на 2012-а година Световни квалификации, припомня БТА. Двата отбора попаднаха в група В заедно с Италия, Чехия, Армения и Малта.