Юп Хайнкес: Ще отбележим гол в реванша

Наставникът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес заяви, че неговия тим със сигурност ще отбележи гол в реванша с Реал Мадрид.

Вчера на „Алианц Арена" се игра първия полуфинален мач от Шампионската лига като баварците стигнаха до трудна победа с 2:1 над испанския гранд. Франк Рибери откри резултата през първото полувреме преди Месут Йозил да изравни, за да дойде моментът на Марио Гомес в последната минута, когато се разписа за победата на Байерн.

„Не спечелихме лесно срещу Реал. Искахме да играем със страст и го постигнахме. Много съм доволен с цялото представяне на моите футболисти. Видях силата на характера след като ни изравниха. С тази сила стигнахме и до победата," заяви Юп Хайнкес на пресконференцията след мача.

„Ще трябва да играм по същия начин и в реванша. Играчите знаят, че ще вкараме гол в Мадрид, но трябва също така да намерим правилния баланс между атаката и защитата.

Халфът Бастиан Швайнщайгер игра само 60 минути преди да бъде заменен, защото още не се е възстановил от контузия и не бе на нужното ниво. При излизането си националът изглеждаше разочарован.

„Играчите ми не са щастливи, когато ги вадя от игра. Трябва да живея с това. Той може да играе много добре в събота срещу Вердер и в реванша с Реал, и отново да е стария Швайнщайгер.

Реваншът между Реал и Байер на „Сантяго Бернабеу" е следващата седмица в сряда на 25 април, като преди това „белия балет" играе с Барселона, а баварците гостуват на „Везерщадион".