Моуриньо: Имаше засада при първия гол, но не искам да я критикувам

Наставникът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо бе разочарован след загубата с 2:1 от тима на Байерн в първия полуфинален мач в Шампионската лига. Все пак Специалния вярва, че неговия тим може да обърне нещата в своя полза на реванша в Мадрид следващата седмица.

Баварците спечелиха с гол в последната минута на Марио Гомес. Преди това Рибери бе извел домакините напред, а Месут Йозил изравни през втората част. Моуриньо сподели, че при първия гол е имало явна засада на Луис Густаво, който стоеше точно пред Касияс.

„При първия гол имаше явна засада чиста засада, типична грешка на съдиите, но не искам да я критикувам," заяви Моуриньо след мача.

„Имаме и втори мач и не трябва да правим някакво историческо завръщане. Това, което се иска от нас е постижимо. Ако спечелим с 1:0 или 2:0 или 3:1, продължаваме напред. Оптимист съм преди реванша."

Още преди мача нещата не се развиха добре за Моуриньо и компания след като някой е проникнал в съблекалнята на Реал и е откраднал обувките на Роналдо, Йозил и Бензема.

„Да откраднеш обувките на Кристиано Роналдо е направо срамота. Невъзможно е нещо такова да се случи на „Сантяго Бернабеу".

„Това ни е първата загуба в Шампионската лига този сезон, но тя не ме оставя с негативни емоции. Загубихме като гости в един добър мач, в един типичен полуфинал в Шампионската лига.

Запитан защо неговия отбор загуби Моуриньо отвърна:„Много просто, защото ни вкараха гол в последната минута."

Реваншът е следващата седмица, като Реал Мадрид има нужда от победа за да прогресира към финала.