Юношите приключиха турнира във Франция с поражение

снимка: basketball.bg

Националният отбор за юноши приключи с неуспех участието си на международния приятелски турнир във френския град Дуе.

В последния си мач от надпреварата нашите паднаха от Гърция с 62:69. Най-резултатни за българите бяха Димитър Димитров и Тенчо Тенчев с по 16 точки, като двамата хванаха съответно по 11 и 8 борби. Велислав Гълъбов също се включи прилично и се отчете с 11 точки и 7 борби.

Нашите започнаха много добре срещата и взеха аванс от 9 точки в първите минути. Съперниците им обаче се съвзеха и дори поведоха след 10 минути игра. По средата на втората четвърт южните ни съседи вече бяха напред със 7 точки. Малко след това разликата набъбна и до 11 точки.

Третата част бе по-добра за българите, които съкратиха изоставането си на едва 1 точка. В последната четвърт гърците отново се разиграха и увеличиха разликата, която удържаха до края. По този начин България приключи турнира с 1 победа и 4 загуби.