Македонците измъкнаха победа от 20-годишните мъже след продължение

Мъжкият национален отбор на България до 20-годишна възраст загуби от връстниците си от Македония във втората контрола между двата тима в Благоевград. След успеха в първия мач, този път българите паднаха със 77:78 след продължение. Станислав Цонков бе най-резултатен за нашите с 19 точки, а Лъчезар Радев се отчете с 15.

Македонците водеха през цялата първа част. Малко след началото на втората четвърт разликата дори стана двуцифрена. Нашите все пак я свалиха под 10 точки и на почивката изоставането им беше 5 точки.

Третата част протече чудесно за българите, които я започнаха със серия от 17:1. Македонците обаче не се отказаха и в последните десет минути гонеха победата с всички сили. Те намалиха изоставането си, а след серия от 8:0 малко преди края дори и поведоха. С тройка на Пламен Христов в последната секунда на редовното време резултатът бе изравнен - 68:68 и мачът отиде в продължение.

В допълнителното време след тройка на Дарин Иванов нашите поведоха със 74:69 три минути преди края. Македонците отговориха със серия от 7:0, а след това Станислав Цонков изравни. Той вкара и един наказателен удар, който даде аванс на българите, но в последната секунда Джанер Осман отбеляза и донесе успеха на гостите.

В началото на следващия месец младежите ще пътуват до Румъния за нови контролни мачове.