
Юношите и девойките на "Локомотив" (Пд) триумфираха на току-що завършилото в София държавно отборно първенство по тенис на корт до 16 години. В конкуренцията само на 6 отбора пловдивчанките Петя Симеонова, Биляна Савова и Стефани Андреева се окичиха със златните медали, като по пътя към финала на кортовете на ТК "Левски-Спартак" (Сф) в Борисовата градина в столицата прегазиха с по 2:0 съперничките си от ТК "Хасково" и ЦСКА (Сф). В спора за титлата тимът на "Локомотив" (Пд) надделя над ТК "СБС" с 2:1, след като спорът за купата бе решен в мача на двойки, където Петя Симеонова и Стефани Андреева обърнаха Анна Велева и Александра Караманолева с 3:6, 6:4, 10:4 в тайбрека на късия трети сет. На сингъл втората ракета на пловдивчанки Биляна Савова надделя със 7:6 (7:2), 6:1 над Мария Миланова, а софиянката Анна Велева спечели с 6:3, 6:2 спора между първите ракети.
При юношите се стигна до пловдивски финал, в който отборът на "Локомотив" се наложи с 2:1 над съгражданите от "Локо-98". С най-голяма заслуга бе роденият в Долни Воден талант Ибрахим Кърмаджъ, който разби с 6:2, 6:1 бившия си съотборник в клуба от "Лаута" Николай Кодинов, а след това в двубоя на двойки заедно с Константин Митев победиха с 6:3, 6:4 Николай Кодинов и Фердун Шевкедов. До третия мач се стигна, след като Фердун Шевкедов разгроми с 6:1, 6:1 първата ракета на "Локомотив" (Пд) Константин Митев. По пътя към финала "Локомотив" (Пд) преодоля последователно ЦСКА с 2:1 и "Хасково" с 2:0, а "Локо-98" (Пд) се наложи трудно над съгражданите от "Албена" (Пд) и "Левски" (Сф) с по 2:1.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ