Юношите на Левски биха Ботев

Левски се наложи с 2:0 (0:0) над Ботев (Пловдив) в среща от 29-ия кръг на Елитната юношеска група (до 19 години).

Сините доминираха през цялото време, но стигнаха до два гола през второто полувреме. Гостите от Пловдив почти не създадоха напрежение за вратаря на Левски Димитър Илиев, който едва няколко пъти се намеси в мача, информира БТА.

В 52-ата минута Тодор Чаворски откри резултата след пас на Никола Яначков. Халфът премина през двама в центъра и пусна по диагонала към Чаворски, който влезе от дясно и прокара топката в мрежата на вратаря Росен Андонов.

Девет минути преди края на срещата Христо Попадийн вкара за 2:0.

Спортист (Своге) почива

Начело в класирането е Левски със 70 точки от 27 мача, пред Славия с 61 от 26. Следват Литекс и Чавдар (Етрополе) с по 55 точки от 26 мача, Ботев (Пловдив)- 50 и други.