Черно море засили Видима към бездната

снимка: chernomorepfc.bg

Отборът на Видима Раковски е съвсем близо до това да изпадне и на теория от Виктория футболно първенство, след като днес севлиевци допуснаха поражение с 1:2 при визитата на Черно море в мач от 28-ия кръг на първенството.

По този начин Видима остава на 6 точки зад Локомотив София два кръга преди края, като единствено математиката все още крепи крехките шансове на тима за оцеляване.

Черно море пък прекъсна негативната си серия от три поредни загуби, като "моряците" записаха 14-а победа във Виктория футболно първенство до този момент, заемайки 8-о място в таблицата. Видима от своя страна записа 10-и пореден мач без победа, като за последно севлиевци победиха Локомотив София през март.

Първата част на "Тича" завърши при голово равенство, като и двата тима си размениха по едно попадение. Изненадващо или не, гостите от Севлиево откриха първи. Това се случи в 35', когато Георги Иванов засече центриране в пеналтерията на Черно море, като не и без помощта на гредата, прати кълбото в мрежата за 0:1.

Резултатът все пак бе изравнен минута преди почивката, когато Румен Николов се разписа за домакините. Нападателят получи подаване от Георги Илиев, като първият му изстрел бе отразен от Василев. При добавката обаче той не сбърка, бележейки за 1:1.

Развръзката във Варна дойде през втората част, когато Черно море изкова първия си успех от три срещи насам. Това се случи едва единадесет минути преди края, когато Атанас Илиев вкара за крайното 2:1. Последният получи подаване от Румен Николов и насочи топката в долния десен ъгъл на вратата.