Юнайтед спаси празника на феновете си с късен обрат! Челси няма спирка

Манчестър Юнйтед осъществи впечатляващ обрат и би с 2:1 Мидълзбро вкъщи. "Червените дяволи" бяха напът да развалят новогодишния празник на феновете си, но в крайна сметка подопеччните на Жозе Моуриньо демонстрираха характер.

Боро поведе на "Олд трафорд" в средата на втората част и удържа преднината си дълбоко до 85-ата минута. Тогава в рамките на 60 секунди първо Марсиал, а после и Пол Погба забиха попадения, с които донесоха успеха на Юнайтед.

Челси също имаше тежък ден, но стигна до 4:2 над коравия тим на Стоук Сити. В Лондон гостите на два пъти изравняваха, но се предадоха в края, когато рухнаха. Това бе 13-и пореден победен мач за Челси на Антонио Конте.

Кейхил откри за "сините" в 38-ата минута, но секунди след началото на второто полувреме Инди изравни. Вилян обаче даде отново шанс на лондончани с попадение в 57-ата минута. Стоук за втори пореден път обаче стигна до изравнителен гол - този път чрез Крауч в 64-ата.

Попадението за крайния успех обаче бе дело на Вилян, който вкара в 65-ата минута, a Диего Коста съвсем довърши опонента на тима му с гол в 85-ата минута.  След този мач Челси има 49 точки, събрани в 19 мача и е на 9 точки пред втория Ливърпул, който по-късно домакинства на Ман Сити..