Ливърпул изнесе урок на Сити и Гуардиола! Стърлинг с просташка изява

Ливърпул надви звездния Манчестър Сити с 1:0 на своя "Анфийлд" в голямото дерби от 19-ия кръг на английската Висша лига.

Победното попадение в мача бе вкарано от холандския национал Жоржиньо Вайналдум, който се разписа в 8-ата минута на двубоя.

Точно преди почивката бившият играч на Ливърпул и настоящ на Сити - Рахийм Стърлинг блесна с грозна постъпка. Изнервен от освиркванията от трибуните той посегна и удари съперник. Това обаче остана скрито от погледа на съдията и Стърлинг не бе изгонен.

След този успех мърсисайдци запазиха дистанцията от лидера в класирането Челси на 6 точки, докато Сити е на третата позиция в класирането с актив от 39 пункта и тимът е на 4 точки от втория Ливърпул и на цели 10 от върха на класирането. Това е четвърта поредна победа за Ливърпул над този противник на ниво Висша лига.