Юнайтед с престижен и сладък успех над Сити (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна престижна и сладка победа с 1:0 на гости на градския си противник Манчестър Сити в едно от най-дългоочакваните дербита в английското първенство.

Единственото попадение отбеляза тийнейджърът сензация Маркъс Рашфорд след отлична самостоятелна акция покрай двама бранители на Сити и премерен изстрел покрай Джо Харт в 16-ата минута.

По този начин „червените дяволи“ се доближиха само на 1 точка от „гражданите“ - 50 срещу 51, макар Юнайтед да остава шести (с равен актив с Уест Хам), а Сити да е на четвърто място, което все още дава право на участие в плейоф на Шампионска лига.

Третият Арсенал е с 55, Тотнъм е с 61, а Лестър вече е безкрайно далеч напред с 15 точки аванс пред Мануел Пелегрини и компания, които са с мач по-малко.

Half Time Goals Manchester City 0-1 Manchester...by Football2Live